O výrobci Sapeli

SAPELI je v současné době největší a tradicí nejstarší výrobce dýhovaných dveří a zárubní v České republice.

Historie firmy sahá na konec předminulého století, kdy zhruba od roku 1870 byla v místě nynější firmy založena pila, mlýn a škrobárna. Roku 1918 nevyužívanou škrobárnu a pilu v Polné získává pan Jindřich Procházka, který svými schopnostmi vybudovává během několika let plně funkční a prosperující podnik.

V roce 1945, poslední den války, byl závod vybombardován, ovšem do roku 1947 byla majitelem vybudována nově dřevařská část závodu na zpracování dřevařských polotovarů - řeziva na laťové dveře a výrobu dřevěných obalů. V roce 1948 byl závod znárodněn a zařazen do skupiny dřevařských závodů a vznikla specializovaná výroba vnitřních dveří.

Novodobá historie společnosti SAPELI začíná roku 1992 převzetím restituovaného provozu výroby dveří v Polné. Ředitelem společnosti se stává pan Jindřich Procházka, syn dřívějšího majitele. V tuto dobu je zde zaměstnáno 117 pracovníků. Firma se ve spolupráci s Komerční bankou Jihlava pouští do rozsáhlých investic modernizace, obnovy a rozšíření výroby.

Vzniká celá řada nových modelů dveří. Vnitřní dveře a zárubně SAPELI s přírodní dýhou si rychle získávají oblibu zákazníků a začínají být vyhledávány architekty, projektanty a staviteli.

Postupný rozvoj společnosti přináší potřebu rozšíření vlastního zázemí, a proto dochází v roce 1998 k rozeběhnutí výroby zárubní a finalizace dveří v nově postavené výrobní hale závodu v Polné a otevření obchodního centra v Jihlavě – Bedřichově. V roce 2002 z kapacitních důvodů dochází k přesunu výroby zárubní do závodu v Jihlavě – Starých Horách.

Dceřiná společnost Dveře Vyšší Brod, kterou společnost Sapeli vlastní od roku 2000, byla postupně včleněna do organizačních struktur akciové společnosti Sapeli a.s..

Dnešní výroba probíhá v nových a moderních provozech při využití špičkové techniky, tím je dosahováno té nejvyšší kvality zpracování našich výrobků. Samozřejmostí je dodržování ekologicky šetrných postupů při výrobě a použití nezávadných materiálů a laků na naše výrobky.

V současné době SAPELI zaměstnává přes 400 pracovníků, což představuje více než dvojnásobný počet od počátků převzetí firmy v roce 1992. V roce 1993 činila výše obratu firmy 105 mil. Kč, přičemž v roce 2004 se již podařilo překročit magickou hranici jedné miliardy korun obratu a tento pozitivní vývoj byl udržen i v roce 2006. Prostředky vytvořené činností firmy jsou reinvestovány do modernizace provozů, do rozšíření sortimentu a do posílení finančního zdraví společnosti. Používané výrobní materiály splňují přísná hygienická kritéria dnešní doby. Ve výrobě a logistice jsou využívány nejnovější řídící systémy s podporou moderní počítačové techniky. Kvalita výrobků byla dotvrzena certifikací systému řízení jakosti dle norem ISO 9001:2000.

I v současnosti je SAPELI ryze českou firmou, která Vám kromě tradice nabízí i bezkonkurenční šíři sortimentu dýhovaných dveří. Tato nabídka, která je doplněna i o sortiment dveří foliovaných a profilovaných, zcela jistě uspokojí každého zákazníka. Vybírat můžete dveře a zárubně všech druhů otevírání - otočné, kyvné, posuvné, lamelové, maximálního provedení dřevin, barev a funkčnosti - plné, prosklené, protipožární, protihlukové, dveře do různých klimatických podmínek a další speciální dveře a zárubně včetně prosklených stěn. Dveře SAPELI naleznete v interiérech od běžných bytových prostor, přes hotelové, školní nebo administrativní prostory až po budovu Parlamentu České republiky.

Výrobky firmy SAPELI jsou vyráběny v různých evropských normách a mají své pevné místo na trzích Čech a Moravy, Slovenska, Polska, Maďarska a dalších okolních států v rámci Evropské unie.

Cenová nabídka zdarma
Cenová nabídka
zdarma
Odborná montáž dveří a zárubní
Odborná montáž
dveří a zárubní
Záruční a pozáruční servis
Záruční a pozáruční
servis

Showroom

Co u nás najdete?
  • Autorizovaný prodejce SAPELI
  • Největší showroom dveří SAPELI v ČR
  • Expozice 120 dveří ve dvou patrech na jednom místě
  • Největší expozice posuvných systémů
  • Expozice skleněných stěn a dveří s grafosklem
STUDIO INTERIER
Ptácká 294
293 01 Mladá Boleslav

+420 326 701 075
+420 608 108 080
sapeli@studio-interier.cz
www.studio-interier.cz
Facebook Youtube
Mapa Studio Interier
Top